Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności
O teatrze

Pasja Zbliżenia 2018

Teatr Lalki i Aktora w Łomży w najbliższą środę 21 marca rozpoczyna realizację projektu „Pasja-Zbliżenia 2018”, który jest kontynuacją cyklu rozpoczętego w 2016 roku.  Strategicznym celem tego programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Ideą kulturotwórczą zadania jest: „sięgając po zapomnienie przybliżyć lokalnej społeczności współczesność i tradycję ludowego teatru”.

Zrealizowanie i wystawienie 7 marca 2015 r. "Pasji" Michela de Ghelderodego w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży było pierwszym całościowym scenicznym wystawieniem tekstu w Polsce i drugim wystawieniem w Europie. Inscenizacji i reżyserii dokonał wybitny twórca teatru lalkowego prof. Wiesław Hejno, reżyser poszukujący i znający twórcze możliwości teatru formy, który poszukuje w tekstach współczesnych autorów problemów, pytań i odpowiedzi na nie, sięgając po uniwersalizm sceniczny. Takim tekstem, prawie nieznanym, a może zapomnianym jest "Pasja".

Społeczno-artystyczny charakter projektu pozwoli na prezentację widowiska w miejscach ważnych dla tradycji, kultury i tożsamości regionu. Nasze działania zgromadzą i zintegrują publiczność wielopokoleniową, przedstawicieli różnych grup społecznych. Dla widzów będzie to obcowanie z ważnym widowiskiem i przeżycie emocjonalne.

Wstęp na wszystkie spektakle w ramach projektu jest bezpłatny!

Szczegółowy program prezentacji „Pasji”w ramach projektu „Pasja – Zbliżenia 2018”:

21.03.2018 /środa/ godzina 12.00 Kościół Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem

25.03.2018 /niedziela/ godzina 13.00 Kościół pw. Wincentego A Paulo w Zbójnej

29.03.2019 /czwartek/ godzina 19.00 Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie

2018-03-20 14:39 Opublikował: Administrator