Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia sezonu 2016/2017

Kultura Dostępna, czyli teatr bliżej ludzi

Teatr Lalki i Aktora w Łomży zakończył realizację projektu „Pasja-zbliżenia 2017” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”. Strategicznym celem tego programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Ideą kulturotwórczą zadania jest: „sięgając po zapomnienie przybliżyć lokalnej społeczności współczesność i tradycję ludowego teatru”.

Projekt „Pasja – zbliżenia 2017” realizowany był wspólnie naszymi partnerami: Drohiczyńskim Towarzystwem Naukowym, Parafią pw. Świętego Krzyża w Łapach, Parafią Świętej Anny w Krynkach oraz Parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie. Projekt zakładał wystawienie w okresie Wielkiego Postu przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży „Pasji”w reżyserii Wiesława Hejno w czterech kościołach parafialnych na terenie Podlasia. Społeczno-artystyczny charakter projektu pozwolił na prezentację widowiska w miejscach ważnych dla tradycji, kultury i tożsamości regionu. Nasze działania zgromadziły i zintegrowały publiczność wielopokoleniową, przedstawicieli różnych grup społecznych. Dla widzów było to obcowanie z ważnym widowiskiem i przeżycie emocjonalne.

Każdorazowo po obejrzeniu spektaklu widzowie wzięli udział w spotkaniu dyskusyjnym, które prowadził dyrektor teatru i scenograf.

Wstęp na wszystkie spektakle w ramach projektu był bezpłatny!

 

Szczegółowy program prezentacji „Pasji”w ramach projektu „Pasja – zbliżenia 2017”:

 

24.03.2017 /piatek/ godzina 18.30 Kościół pw. Świętego Krzyża w Łapach

29.03.2017 /środa/ godzina 18.00 Kościół pw. Świętej Anny w Krynkach

31.03.2017 /piątek/ godzina 17.30 Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie

02.04.2017 /niedziela / godzina 19.00 Kościół pofranciszkański w Drohiczynie

 

2016-03-10 08:54 Opublikował: Administrator