Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia sezonu 2012/2013

"Kartoteka" w Noc Muzeów

 

W najbliższą sobotę w ramach NOCY MUZEÓW po raz kolejny organizowanej w Łomży Teatr Lalki i Aktora wystawi "Kartotekę" Tadeusza Różewicza w reżyserii Andrzeja Rozhina. Scenografię do spektaklu zaprojektował Jarosław Perszko, zaś muzykę skomponował Robert Kanaan.

Bohaterem dramatu jest przedstawiciel umownego pokolenia. Przez większość czasu leży w łóżku, które jest zarazem ulicą, kawiarnią, biurem. Biografię bohatera ilustrują niepowiązane wzajemnie sceny, a jego role zmieniaja się w zależności od tego, z jakimi postaciami jest konfrontowany. Bohater Różewicza jest nikim, bo doskonale wie, że nie ma znaczenia, że na miejscu, które przypadkowo zajmuje, mógłby znaleźć się ktoś inny. Jest także każdym, takim jak my wszyscy, uosobieniem naszej wspólnej przeciętności...

W łomżyńskiej adaptacji jednego z najbardziej znanych utworów Różewicza wystąpią: Eliza Mieleszkiewicz, Marzanna Gawrych, Beata Antoniuk, Bogumiła Wierzchowska-Gosk, Marcin Dąbrowski, Marek Janik, Tomasz Bogdan Rynkowski oraz Krzysztof Zemło.

Na spektakl zapraszamy do sali widowiskowej teatru przy placu Niepodległości 14 18 maja 2012 roku o godzinie 22.00 - wstęp wolny.

2013-05-16 08:40 Opublikował: Administrator